تلگرام

چگونگی افزایش ممبر کانال تلگرام بصورت طبیعی

مقدمه + نکات آموزشی

چرا باید عضو‌های کانال را افزایش داد
این روزها هرکسی که دارای یک گوشی هوشمند در ایران باشد به احتمال بسیار فراوان نرم‌افزار تلگرام را نیز در میان برنامه های نصب شده خود دارد و از آن استفاده میکند . بررسی آمارهای جهانی کاربران تلگرام و رتبه بالای سایت‌های مربوط به تلگرام به آدرس‌های t.me و telegram.org نشان می‌دهد که تلگرام رتبه‌های بالای پربازدیدترین سایت‌های ایران را به خود اختصاص داده است ، حال آنکه حجم بسیاری از کاربران اصلا به سایت های تلگرام مراجعه نمی‌کنند . همانگونه که در تصویر زیر می‌بینید رتبه‌های ۱۴ و ۳۴ ایران در اختیار تلگرام می‌باشد .

این حجم از استقبال باعث شده است تا هرکسی در هر زمینه‌ای که تخصص یا دلمشغولی داشته باشد خواهان آن باشد که با ساخت یک کانال در تلگرام اقدام به عضوگیری (جذب ممبر) کند . با توجه به درآمد‌هایی کانال‌های پر عضو داشته و دارند هر کسی آرزوی آن را دارد تا بتواند با افزایش هر چه سریعتری اعضای کانال خود ، به درآمد های قابل توجهی دست یابد .

راه های افزایش ممبر (عضو) تلگرام
همانگونه که گفته شد درآمدهای نجومی در تلگرام باعث شده است عده بسیاری خواهان افزایش عضو و عده ای نیز در زمینه کمک به کانال‌ها برای افزایش ممبر مشغول شوند . به صورت کلی راه‌های افزایش عضو کانال در دو گروه کلی قرار می‌گیرند :

  • افزایش عضو به صورت موثر اما با روند رشد آرام
  • افزایش عضو به صورت غیرموثر اما با روند رشد سریع

در روشی که ما آن را موثر نامیده‌ایم کاربر با اختیار خود وارد کانال شده و پس از خواندن مطالب اگر خواسته باشد عضو آن می‌شود اما در روشی که آن را غیرموثر نامیده‌ایم مدیر کانال با بهره‌گیری از روش‌های ناردست و حتی آزاردهنده اقدام به جذب کاربر می‌کند که با توجه با ماهیت آن ، حتی با صرف هزینه‌های گزاف ممکن است بازدهی بسیار پایینی داشته باشد.

راه‌های افزایش ممبر (عضو) واقعی تلگرام
برای اینکه بتوانید به صورت واقعی اعضای کانال خود را افزایش دهید راه‌های بسیاری وجود دارد که از میان آنها می توان به این موارد اشاره کرد :

  • انتخاب یک موضوع جذاب برای کانال و تمرکز بر روی بروزرسانی به هنگام
  • بهره‌مند شدن از ارتباط های بین کانالی نظیر فوروارد کردن یک پست از یک کانال درون کانال خود و بلعکس
  • بهره‌گیری از شیوه‌های تبلیغاتی درست و اصولی نظیر دادن آگهی در کانال‌های با محتوای یکسان و یا سایت‌های اینترنتی
  • ثبت کانال خود در سایت‌ها و نرم‌افزارهای کانال‌یابی
  • بهره‌گیری از تصاویر و ویدیو های مرتبط با موضوع کانال و گذاشتن نام و نشان کانال بر روی آنها با استفاده از نرم افزارهای افزودن واترمارک
  • معرفی کانال در شبکه‌های اجتماعی دیگر به ویژه اینستاگرام

اگر هنوز کانال خود را راه‌اندازی نکرده‌اید بهتر است پیش از آغاز هر کاری ، خوب بر روی موضوعی که می‌خواهید برای آن کانال درست کنید فکر کنید . موضوعات بسیاری نظیر سرگرمی و اخبار و … هستند که هوادارن پرشماری دارند اما با همان اندازه هم در این زمینه ها کانال ساخته‌شده است ، بنابراین رسیدن به جایگاه دلخواه ممکن است کاری دشوارتر باشد . همچنین اگر موضوعی که می‌خواهید در آن زمینه کار کنید در حوزه تخصص شما باشد می‌تواند فرایند رشد کانال‌تان را سرعت بیشتری بخشد چرا که محتوایی که شما قرار می‌دهید کاربردی‌تر خواهد بود و با جذب هرکاربر می‌توانید شانس ریزش پایین‌تری داشته‌باشید که خود این موضوع در دراز مدت باعث افزایش اعضای کانال شما خواهد شد .

بهره‌گیری از ارتباط بین کانالی
یکی از شیوه های زیرکانه یا به قول حافظ رندانه‌ی افزایش عضو ، بهره‌گیری از ارتباطهای بین کانالی است . شما این روش را از دو راه می‌توانید پیاده کنید . نخست که شاید ساده‌ترین راه هم باشد این است که به کانال‌های دارای عضو بالا درخواستی بفرستید مبنی بر اینکه با فوروارد کردن یک یا چند پست از کانال شما در کانال خود ، کاربران آن کانال را نیز با شما آشنا سازند . طبیعتا هر چه کانال هدف از دید محتوایی به شما نزدیکتر باشد ، جذب بهتری خواهید داشت . در روش دوم که نیازمند اندکی بردباری و تلاش است می بایست به دنبال کانال‌هایی با تعداد عضو‌هایی به اندازه کانال خودتان و یا کمتر بگردید و با مدیران آنها تماس برقرار کرده و درخواست تبادل فوروارد کنید . این روش با وجود اینکه نسبت به راه نخست اندکی دشوارتر است اما برای شما هیچ گونه هزینه‌ای نخواهد داشت .

بهره‌گیری از آگهی‌های اینترنتی
در این روش که یکی از آشکارترین شیوه‌های افزایش عضو می‌باشد شما با پرداخت هزینه به سایت‌ها یا کانال‌های هم موضوع ، آگهی خود را برای مدت زمانی معلوم در آنها به نمایش می‌گذارید . توجه داشته باشید با توجه به اینکه در بهره‌گیری از این روش معمولا نیاز به بنرهای تبلیغاتی است ، بنابراین اگر سررشته‌ای از طراحی بنر ندارید انجام آن را به فردی کارآزموده و کاردان بسپارید چرا که حتی صرف هزینه‌های هنگفت نیز به سادگی با یک بنر ضعیف طراحی شده کارساز نخواهند بود و فقط سرمایه شما را بر باد خواهد داد . برای پیدا کردن طراح بنر می‌توانید به سایت‌هایی نظیر پونیشا یا انجمن های اینترنتی گرافیست ها مانند مجید آنلاین مراجعه کنید . حتما پیش از درخواست دادن طراحی یک شعار تبلیغاتی خوب ، جذاب و واقعی برای خود انتخاب کرده باشید تا طراح بر پایه آن طرح خود را برایتان پیاده کند .

ثبت کانال خود در سایت ها و نرم‌افزارهای کانال‌یابی
یکی از راه های بسیار مفید برای بالا بردن عضوهای کانال ، ثبت آن در لیست کانال های سایت ها و نرم افزارهای کانال یابی است . این روش به دلیل تعداد بالای کاربرانی که این نوع سایت ها دارند به شما کمک می کند تا به عضوهای با کیفیت دست یابید . با کیفیت بودن عضوهای دریافتی از این روست که کاربر با جستجوی خود به کانال شما می‌پیوندد . در همه‌ی روش های دیگر یاد شده کاربر می‌بایست در معرض آگهی (چه به صورت پنهان و چه به صورت آشکار) قرار بگیرد تا به کانال شما بیاید اما در این شیوه کاربر خود به دنبال کانال شماست و همین موضوع او را ارزشمندتر از دیگر عضوها می کند.

افزودن واترمارک یا نشان خود به تصاویر و ویدیوها
همانگونه که احتمالا به آن آگاه هستید مدیران بسیاری ، کانال‌های خود را با کپی کردن محتوا از دیگر کانال ها پر می کنند اما زمانی که شما به ویدیوها یا تصاویر خود نشان کانالتان را می افزایید یک بازی دو سر برد برای خود فراهم کرده اید . یا اینکه دیگر کانال ها تصاویر شما را نیز کپی کرده و به صورت رایگان برای اعضای کانال خود شما را معرفی می کنند و یا اینکه این کار آنها را از کپی کردن باز می دارد و باعث می شود مطالب شما کمتر در دیگر کانال ها دیده شود و ویژگی خاص ماندن خود را حفظ کند .

فعالیت در دیگر شبکه های اجتماعی
این روزها با تنوع بسیار شبکه های اجتماعی کاربران از اینکه به صورت تک بعدی و فقط در یک شبکه فعالیت کنند خارج شده اند . برای نمونه اینستاگرام یکی از فضاهایی است که با حجم بسیاری از کاربران ایرانی رو به روست و در صورتی که شما در آنجا نیز فعالیت داشته باشید و اقدام به شناساندن کانال خود نمایید می توانید افراد بسیاری را از این مسیر به سوی کانال خود روانه نمایید .با توجه به اینکه محتوا در اینستاگرام به صورت تصویری است به صورت ویژه پیشنهاد می کنیم که از افزودن نشان خود بر روی تصاویر غافل نشوید .

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن